John Green - The Fault In Our Stars

17. august 2013 at 9:01 | Foster. |  Books.
Počet stran: 316Jazyk: AngličtinaVazba: Paperback
Nakladatelství: PENGUIN BOOKS
Vydáno: 2012
Český název: HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY


Anotace: Despite the tumor-shrinking medical miracle that has bought her a few years, Hazel has neber been anything but terminal, her final chapter inscribed upon diagnosis. But when a gorgeous plot twist named Augustus Waters suddenly appears at Cancer Kid Support Group, Hazel's story is about to be completely rewritten.

Navzdory nádoru-zmenšujícímu lékařskému zázraku, který ji získal pár let, Hazel vždy byla nevyléčitelná, její závěrečná kapitola napsaná v diagnózách. Ale když se nádherná změna zápletky jménem Augustus Waters najednou objeví v Podpůrné Skupině Dětí s Rakovinou, příběh Hazel se chystá být kompletně přepsán.


Pokud jste ještě neslyšely o této knize, museli jste posledních pár měsíců žít mimo knižní blogy, či jste nebyli v kontaktu s lidmi, kteří čtou. Mám dojem, že okolo června a července byla tato kniha opravdu známá, minimálně v České republice. Ale já měla to štěstí si ji přečíst dříve, protože jsem si ji koupila v Anglii už v dubnu, nějaké matné ponětí jsem o ní totiž měla už z twitteru a tumblru. Každopádně, pokud jste ji ještě nečetli, máte nejvyšší čas.

Mezi mé oblíbené knihy vždycky patřily série jako Hraničářův Učeň, CHERUB, Hunger Games, Nástroje Smrti - zkrátka dobrodružné, někdy lehce fantasy nebo naopak špionážní příběhy. Kniha The Fault In Our Stars, v češtině tedy Hvězdy Nám Nepřály, je však něco naprosto odlišného. Nejen že je jednodílná, ale odehrává se ve skutečném světě a teoreticky se jedná o lovestory mezi dvěma teenagery.

Slyšeli jste už někdy, že je dobré zkusit něco nového? Držte se toho, dokáže vás to přivést k něčemu úžasnému, u mě to byla tato knížka. Už někdy v půlce mi došlo, že je to ta nejlepší kníha, kterou jsem kdy četla, a věřte, že jsem jich přečetla dost.

Pokud bych vám měla vysvětlit všechny důvody, proč je tato kniha tak skvělá, byli bychom tu hodně dlouho, ale pokusím. Než začnu, ještě bych však chtěla poukázat na maličkost - četla jsem toto literární dílo v angličtině. Nemyslím si, že je v češtině nějak horší, přecejenom to rozbrečelo i mého taťku, avšak některé věty rozhodně zní líp v angličtině. Pokud váháte, kterou verzi přečíst, doporučuji originál, pokud jsou vaše jazykové schopnosti na takové úrovni.

První věc, která se sice nezdá být tak důležitou, avšak v celkovém dojmu hraje velkou roli, je to, že ačkoliv se příběh zezačátku zdá jako naprosto obyčejný, průběh vás přesvědčí o absolutním opaku. Ale nemyslete si, že by vás začátek nudil, protože styl psaní Johna Greena je, nejenom v TFIOS, velmi působivý a podmanivý. Jako další věc bych také měla zmínit některé myšlenky, které jsou v té knize obsaženy. Vlastně jednou začíná první kapitola. Je to něco, co vás donutí přemýšlet po celou dobu čtení. A jako poslední věc bych uvedla to, že humor v té knize je opravdu nedocenitelný. Někdy jsem se prostě začala smát a nemohla číst dál. Ne nadarmo se tomuto dílu říká Nejvtipnější smutný příběh.

Nikdy bych si nemyslela, že mi po jedné knize ty postavy tak přirostou k srdci. Ještě se mi to nestalo. Avšak opět, tento příběh a styl, jakým je napsán, mě překvapili a donutili mě nespustit knihu z očí, dokud jsem ji nedočetla. Ostatně, trvalo mi to jedno odpoledne.

Pokud chcete přečíst knihu, která zaměstná vaše myšlenky na následujících pár měsíců, poté co ji dočtete nebo pokud vás láká smát se a na následující stránce brečet, protože tohle určitě zažijete, tahle kniha je to pravé. Vlastně, ta kniha je prostě dokonalá, takže vám ji prostě doporučuji si přečíst.

I FELL IN LOVE THE WAY YOU FALL ASLEEP, SLOWLY AND THEN ALL AT ONCE.
- Zamilovala jsem se jako když usínám, pomalu a pak zcela úplně.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 leny leny | Web | 17. august 2013 at 9:30 | React

Toto je tá najdokonalejšia kniha akú som kedy čítala. Ešte nikdy som si postavy tak nezamilovala, ešte nikdy som tak veľmi neplakala a nesmiala sa. John Green si ma touto knihou úplne získal a síce to bolo neskutočne smutné, nedokážem si to inak predstaviť a myslím že práve preto som si to aj tak zamilovala.

Po prečítaní tejto knihy to človeku otvorí oči pokiaľ knihu čítal správne a nie iba ako písmenká poskladané dokopy. Musela som si kúpiť aj jeho knihu Looking for Alaska aby som zistila či sa mu podarila tak veľmi iba táto jedna kniha alebo je to vážne ten najtalentovanejší človek na svete.

Samozrejme ani LFA nesklamalo. Postavy, príbeh a všetko bolo nádherné a mne sa veľmi páčil spôsob akým to napísal, myslm že na Looking for Alaska spravím recenzie v dohľadnej dobe lebo to bolo rovnako krásne ako TFIOS.

Napísala si to veľmi pekne a myslím že aj človek čo nečíta rád si to po tomto veľmi ochotne prečíta. A dostal ma najmä ten začiatok že museli žiť mimo ľudí čo čítajú. Myslím že tú knihu pozná už asi každý, to raz bude klasika ako Biely tesák alebo tak. Ja v to verím.

Vieš si predstaviť moju kamarátku ktorá sa nad tým smutným okamihom v knihe (nechcem moc spoilerovať) iba zasmiala? Ona neplakala ale smiala sa. Ešte týždeň po tom ako mi to povedala som na ňu zazerala ako na toho najbezcitnejšieho človeka vo vesmíre.

Hra o Trůny je dokonalosť. To je hotové epické dielo, ktoré je tak krásne a dokonalo prepracované že sa to ani povedať nedá. Seriál aj knihy sú úžasné. A jedna z hhlavných herečiek bude hrať mamu Clary v City of Bones takže určite si to pozri (http://hraotruny.eu/) :D

A čítanie v angličtine je rozhodne lepšie, a navyše, vyjde to človeka lacnejšie. Mám také moje obľúbené knihkupectvo kde sú anglické knihy za 2 až 4 eurá a inde by ich človek našiel za 10 :D Ale anglické knihy sú celkovo lacnejšie. O polovicu menej za ne zaplatím ako keby som si ich kúpila v slovenčine/češtine.

2 Nell Nell | Web | 17. august 2013 at 9:45 | React

Tak tohle je nádherná recenze. Já jsem říkala, že to bude neskutečně krásné. :3

Ano, tak nějak v tom červnu to všichni začali číst. Já jsem byla na lovu u Dobrovského a tam jsem ji koupila někdy začátkem dubna, když se stávala čím dál známější. Koupila jsem ji vlastně mamce, jenže ona se k tomu ještě nedostala. Prý nebude číst knížku, kde hlavní postava umře.

Mám to stejně jako ty. Donedávna jsem hltala dobrodružné knížky, pak sci-fi a fantasy. Ale tahle knížka byla něco jiného. Něco, co přišlo naráz a nečekaně, co mě přinutilo dobu přemýšlet nad všemi myšlenkami v knížce a co mě udělalo jiným člověkem. A asi jako u tebe, je to jedna z nejhezčích knížek, jaké jsem četla.

Ano, ta knížka se zdá ze začátku taková... nezajímavá, nepoutavá. Ale pak, jakmile se prokoušeš přes první tři stránky, tě do sebe totálně vtáhne a ty nemůžeš dělat nic jiného než přebíhat očima z jednoho slova na druhé. Protože ta slova jsou tak krásná, že to prostě nejde dál. :3

Docela mě mrzí, že jsem nečetla originál. Ale já bohužel nejsem na takové úrovni, abych to zvládla, takže jsem se spokojila s tou českou verzí. Ale i ta se mi moc líbila. I když různý ty quotes zní líp anglicky, česky to všechno bylo taky nádherné. :) Ale jednou si to anglicky prostě přečíst musím! :3

V některých částech jsem se smála jako šílená. Bylo to smutné, ale zároveň i vtipné. Takže to u mě byl takový ten hysterický smích.

Ty postavy. Ve všech knížkách jsou něčím neobyčejné, mají super schopnosti. Ale tady... byli to normální lidé, jako my. A přece byli tak úžasní, že všem, kdo TFIOS četli, přirostli k srdci.

Ten citát nakonec. :3

Mně se ale stejně nejvíc líbí It would be a privilege to have my heart broken by you. <3

3 Nell Nell | Web | 17. august 2013 at 15:11 | React

Ah, to není pravda. Děkuju, že se ti to líbí, od tebe si toho strašně moc cením. :)

Jejda. Tak promiň, jestli ti to něco hrozného připomnělo, to jsem rozhodně neměla v plánu.

Jsi všímavá. Asi to mělo být zřejmé, že ji Josh zachrání...jinak by to mělo hrozný konec a já hrozné konce nenávidím . Miluju, když má nějaká povídka nebo vlastně cokoliv dobrý konce. To je pak všechno lepší. :)

teď si připadám jako Peter van Houten. "A to nejdůležitější, co se stalo s křečkem Sisyfem?" :D
Ne, odpovím ti. Josh se s ní bude vídat, protože od sebe nejsou zas tak daleko. Svoji mamku uvidí, ale pohádá se s ní. Mamka se na ni naštve, že je sobecká a zajímá se jen sama o sebe. A Pauline zůstane s tátou, kde se má líp. Snad ti to stačí. :)

Nech toho. Tvoje komentáře mají vždycky hlavu a patu, někdy dokonce i tělo. A neříkej, že ne. Ty vždycky dokážeš napsat dlouhý komentář, milý, nádherný, dokonalý, a ještě ke všemu smysluplný. Komu se tohle podaří? :3

Já jsem taky nechtěla na 3D (v tom Dinoparku na mě letěla obří moucha. S ječením jsem utekla. :D), ale kámoška, se kterou jsem tam byla, říkala, že je na to už zvyklá, tak jsme šly. No, nebyl to zas takový zázrak. Na chvíli jsem si ty brýle sundala a bylo to pohodlnější i to bylo dobře vidět. Možná se mi to jenom zdá, ale s těmi brýlemi, když se všechno rychle pohybuje, to jde nějak hůř vidět. Nebo jsem jenom měla něco s očima, já fakt nevím.

Taky bych se usmívala. Zatajila bych dech a počkala na Jace. Ale ano, to na začátku, co říká Hodge, dokáže udělat tu správnou atmosféru. :3

Já taky nevím, jestli to dokážu vstřebat. Mám s tímhle vždycky problém. třeba když jsem dočetla Město ze Skla, seděla jsem celou noc na posteli a nic nedělala - ani nepřemýšlela. Nedalo se to. A co teprv po tom, až uvidím Jace. Proboha, vždyť já jsem i z Logana hotová, a to v tom filmu nemá TAKOVOU  roli, jako Jace v CoB.

Se ségrou asi půjdu taky, ale vůbec nevím, kdy, kdy to budu stíhat, kdy budu mít čas, kdy to budou dávat. A hlavně, ona na to chce jít, až dočte první díl. zatím je ve čtvrtině. -.-

Tak to je zajímavý. Radši se na Spoonici dál ptát nebudu. Asi to tak bude lepší. I když, docela bych tu náladu chtěla mít. Uvidíme, co přijde po CoB. Ach, já se tak strašně těším!!! :3

Taky. Přesně. Mamka se mě ptala, jaký to bylo. A já jsem spustila jenom: Logan, no, on... Jake...Luke... Logan...Percy. A ona na mě koukala. :D Nejsem schopná o nich mluvit. Takhle, psát, to se dá, u toho se můžu smát od ucha k uchu, ale když mluvím, tak to je takový divný. :D

ty to nevíš? Dneska od rána je plnej Facebook fotek Shailene jak má ostříhané vlasy. Na Hazel. :3 Já to prostě nepřežiju, to je nemožný.

Taky se toho kvůli tomuhle nebojím. Ale je to krásná smrt - zbláznit se kvůli filmu a hercům, ne? :3 Počkat, dřív, než bude TFIOS, bude ještě Divergence, ne? Ale Theo je odpornej, to nebude žádnej Heart attack jako u Jace. -.-

No jo, ale připadá ti, že je Loganovi třináct? Mně ne. :D Ale změnili to tak, že to nevyznělo moc divně. I když, jak Orákulum říkalo tu věštbu, úplně jsem se lekla, co to mele, protože byla úplně předělaná. A vlastně, já si vůbec nepamatuju, které to dítě je to důležité, o tam sehraje Logan a tak... musím si to přečíst ještě jednou. :D

Jo, to v té knížce tak moc nevyznělo. Ale bylo krásný, když Tysonovi pak Percy řekl brácho a obejmul ho. A zároveň bylo strašný, jak Tyson spadl a on si to vyčítal. A bylo mu líto, že ho nikdy neoslovil brácho. Mně ho bylo líto taky. :(

Moment, on tam hraje? No, tak to si jdu stáhnout! Dneska se koukám na jeho obrázky a jsem z něj unešená. Ale hlavně z Hostitele, protože tam hrál tak úžasného Iana.

Ještě před měsícem jsem Jass vysvětlovala, že mám radši Jareda. Ale teď jsem si konečně uvědomila, že ne. A nevím, co mě k tomu dovedlo. Ian je Ian. :3

Vidím. Tohle je fakt hodně dlouhý komentář. Zajímalo by mě, co by na to řekla leny. :D

Ale víš co, o Percym už jsme kecaly dost dlouho, klidně můžeme přejít na Hazel a Augusta. ale je pravda, že u tohoto se nebudu usmívat, ale brečet, tak to radši nerozebírejme moc do detailů.

Přesně tak. A já jsem k tomu dovedla ještě pár lidí. To je úspěch. Miluju to, když někomu doporučím dobrou knížku. :3

Přesně tak. A začneš o sobě pochybovat, proč ty nemyslíš tak, jak oni. Proč ty se na všechno díváš tak hnusně. Proč nemůžeš ve všem vidět něco krásného.

Jo, jednou. Já nevím, jestli si mám koupit Allegiant a poslední díl TMI anglicky, protože to čekání, než to přeloží, asi nepřežiju. Ale na druhou stranu tomu všemu nebudu ani zdaleka rozumět... Nevím. asi ještě uvidím. :D

Pamatuješ, jak jsi říkala, někdy dávno, když jsi mi psala první komentáře, že bys překládala City of lost souls a fallen agnels? Kdyby sis náhodou koupila to poslední... heavently fire, myslím, nechtěla bys to tady třeba překládat? :) Kdybys měla čas a chtělo se ti, samozřejmě. Víš, co by to bylo, číst knížku přeloženou tebou? :3

Všechno tam bylo dokonalé. Já jsem taky dost brečela u Eragona, u tohohle jsem měla vyloženě sevřený žaludek a nemohla jsem dýchat. Slzy byly, ale... já to nedokážu popsat. Promiň. Je to na mě moc. Já si to vlastně už nepamatuju. To byla taková chvíle, kdy jsem nevěděla o světě a neexistovalo pro mě nic než ta knížka.

Vlastně všechny citáty v té knížce jsou krásné. Každý má nějakou úžasnou myšlenku. asi se nedá vybrat ten nejhezčí, nebylo by to fér vůči ostatním.

Děkuju. :) Snad to přežiju. naštěstí tam je wifi, takže si můžu číst tvoje články, to mi snad pomůže, abych to přežila. :3

Užij si to v Brně. Poslední dva týdny, určitě se dostaneš na tu školu a pak pofrčíš do Prahy. :)

4 Victory Victory | Web | 17. august 2013 at 20:52 | React

Všade kam sa pozriem vidím samé chváli na túto knihu. Nečudo, keď je vyhlásená ako svetový bestller. K tomuto už nemôžem povedať nič iné len toľko, že aj ja si ju chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem prečítať! :D A ako veľmi. Len kúpiť si ju nemôžem lebo nemám toĺko našetrené. Neveim šetriť asi to bude tým a v knižnice ešte nie je. Dokelu, keď ono to vyzerá na tak dobrú knihu! :D

Ja som tú knihu ani nečítala lebo som sa k nej nedostala. Videla som len film a ten sa mi veľmi páčil. ;)

No dobre to zas ja súdiť nemôžem lebo som to nevidela. Ani jednotku. Ani dvojku. :D Takže si to asi pozriem, ale teraz mám obdobie kedy nemám chuť na sci-fi filmy. :D

A presne to sa mi na tvojej recenzii páčilo. :) Jého. Tak som teda rada, že sa ti to páčilo. Mne sa to tak hlbokomyselné až nezdá, ale vďaka. :)

5 Infinity Infinity | Web | 18. august 2013 at 12:05 | React

Už delší dobu se chystám na tuto knihu napsat recenzi. Ale je to těžké. Avšak ty jsi to zvládla úplně dokonale.

Já knihu Hvězdy nám nepřály řadím mezi moje nejoblíbenější, je opravdu výjimečná a já přesně vím, o čem mluvíš, když jsi psala o tom, že při četbě jedné stránky jsem brečela a u druhé se smála.

Také jsem nevěřila, že by mi mohly knižní postavy tak přirůst k srdci, ale stalo se tak. Hazel a August, oni jsou ten nejlepší knižní pár, který se kdy v knihách mohl objevit.

Ta věta: Zamilovala jsem se jako když usínám, pomalu a pak zcela úplně. - Je tak úžasná a ještě, když si vezmeš, kolik takových nádherných vět se v knize objevilo. :)

6 the lizz. the lizz. | Web | 19. august 2013 at 13:50 | React

Tu knížku mám nejradši ze všech! Fakt jedna z nejlepších, co jsem kdy četla.

Strašně se mi líbí chování Hazel a Augusta. Jsou úžasní a na konci jsem brečela tak strašně moc, že se mi romazalo pár písmenek v knize :D

Fakt perfektní kniha ( i recenze!)

7 Flor. Flor. | Web | 19. august 2013 at 18:15 | React

Tu knížku mají přečtenou všichni kromě mě! Sakra, musím si ji přečíst :D

8 Hani | bevintage.blog.cz Hani | bevintage.blog.cz | Web | 19. august 2013 at 21:20 | React

Hvězdy nám nepřály... ano, slyšela jsme o ní, slyšela jsem o ní hodně dobrého. Chystám se půjčit si jí už asi měsíc, ale u nás ji nikde v knihovnách nemají a nejbližší knihkupetství je stejně jako knihovna. Každopádně jsem hrozně natěšená na to, až si ji přečtu a to i díky tvé recenzi, jestli to tak můžu nazvat.
Napsala jsi to každopádně jinak, než ostatní, bylo to takové.. prostě tvůj osobní pohled na tu knížku a to se mi líbí. Teď si jí chci přečíst ještě víc, ještě se dokopat k tomu, abych pro ni jela. Každopádně si ji hodlám přečíst, i když mne viděsily první věty článku, protože jestli je tam někdo tak těžce nemocný, tak budu brečet jako želva.

Ani nevíš, jaké hroznbé výčitky kvůli tomuhle komentáři mám, že jsem na něj neodpověděla dřív.. nebudu ti říkat, že není čas, protože to není pravda - jenom ten čas trávím jinak, než na počítači, není to o tom, že bych si vás nevážila.. ale přestávám si vážit normálních lidí, protože jste prostě nasadili laťku tak vysoko... že se na mě nezlobíš..

Já vím, že blogování je prostě.. jedna z těch věcí, ke kterým se vrátíš, když jsi pisálek. I kdyby ne - prostě ti bude chybět ta volnost napsat co si přeješ. Tím, že jsi mi to potvrdila vidím, že to tak skutečně je. Proto nemá cenu rušit tenhle blog a zakládat nový, když jsem tady šťastná.

myslím, že tenhle komentář bude plný děkování i omluv z mé strany. Chci vymyslet slovo, které bude více jak "děkuju", abych se pořád neopakovala. Ale ono to asi jinak nejde, když ti někdo napíše to, co ty. Vážím si tvojí podpory a jsem za ni vděčná. Prostě ti za ní i za všechno ostatní děkuji, protože jinak své pocity vyjádřit nemůžu.

No, vlastně ne. :) Nebyly delší, jak dva, nebo tři odstavce komentáře, na který teď odpovídám. Mě ale vždycky udělaly radost i ty kratší, i když miluji ty dlouhé. Mylsím, že na délce nezáleží, spíše na obsahu. :)
Že mne obdivuješ? Asi jsme teď hrozně červená, vážím si toho, ale.. nevím, co by jsi obdivovala, když ty napíšeš dokonale i ahoj.. nebo tři tečky. :)

Potěšilo mne, když jsi mi napsala, že jsem ti udělala radost. Chybí mi ten pocit, když se usmíváš, když někomu děláš radost a jestli jsem ti ji někdy udělala, tak mne to teď hrozně těší. Musím dodat, že tvoje maily, komentáře i tweety mne vždy donutí se usmát, prtoože mám pocit, jako bych našla diamant. Osoby jako ty nejsou na každém rohu, vidím to až teď, když tě mohu srovnat s ostatními. I když se to pomalu ani srovnat nedá.

Víš, ono je to s tou třídou složitější prostě.. tam jsou dvě holky, zbytek kluci, tenhle rok jsme spolu trávili veškeré přestávky a všechno bylo skvělé, ale.. přijdu o kamarády, když budeme spojení. protože kluci spolu busou blbnout a na mě zapomenou. Holky se dají dohromady (jestli to ještě více jde..) a budou se hádat a já budu mít každých čtrnáct dní jiného kamaráda, který si myslí, že mu budu dobrá, když nikoho jiného nemá. Budeme dělat ještě větší bordel a to tenhle rok bude plný průserů, i z mé strany... bude více testů, více rámusu, více hádek,. nás je ve třídě čtrnáct, nikdy nás nebylo více jak dvacet, jsme celku v klidu, ale druhá třída je plná pochybných lidí a jsou hrozně hluční a já se fakt bojím, že to nebude fungovat. promiň, že tě tím zatěžuju, ale každej mi řekne ať se s tím netrápím, ale prostě to nejde...

Jednosměrek? :D Teď jsi mne rozesmála. :D Nikdy mne nenapadlo říkat jim takhle, ale budu to používat, když o nich nebudu chtít mluvit, aby to nikdo nepoznal.. fakt jsi mne rozesmála, tohle mne nikdy nenapadlo. :D
Ano, je teď hodně skvělých filmů.. a to se docela divím, že mne rodiče povezou 100 km jenom proto, abych shlédla film. No nic. Já se na něj hodně těším, na kluky ve 3D. :D Premiéru asi nestihnu, nejsou už skoro žádné lístky a předprodej začal, když jsme tu nebyla. ani se nekoukám, kolik jich zbývá a na jakých místech, jinak by mne to asi mrzelo... Catching Fire? Oooo. :) Kdy je premiéra? Vůbec netuším, kdy totiž... každopádně, přeju předem aby sis ho užila. :)

Udělala jsi mi svým návratem velkou radost. Hodně jsi mi tu chyběla, tenkrát, když jsi mi napsala koment z onedirection-ff byla jsem hrozně ráda, ale neměla jsem jak tě kontaktovat, abych ti odpověděla. jsem ráda, že jsi zpátky.
Právě proto mne ta tvoje věta tak zaujala. Stejně jako tvoje na asku: "Baví mne hledat inspiraci v obyčejných věcech", což je další věc, nad kterou by se dalo přemýšlet. :) Máš naprostou pravdu v tom, že si tu můžeš vytvořit své nové já. Jak jsme na tom vlastně já? Mě blog slouží asi jako takové místo, kde můžu psát to, co ostatním neříkám, co ostatní neposlouchají a hledám lidi, kteří přemýšlí nad tím samým. Myslím, že právě tady na blogu nemá cenu se přetvařovat, protože dříve nebo později se stejně projevíš... lež má prostě krátké nohy. :)

Já mám ráda tebe. :) xx

9 Violet. Violet. | Web | 20. august 2013 at 3:10 | React

Hodně dlouho přemýšlím o tom, že si jí pořídím, tak asi jo :)

10 K. K. | Web | 22. august 2013 at 19:16 | React

Knížku The Fault in Our Stars jsem četla a moc se mi líbila. Má chytrý a celkem originální děj, ale především je geniálně napsaná.

Johnu Greenovi se opravdu povedla. Má prostě specifický styl psaní, který mně osobně opravdu sedne. Mám ráda, když jsou v knížkách poschovávané myšlenky (citáty) a když je psaná tak nějak... jinak. Jinak, ale dobře. A myslím si, že panu Greenovi se to povedlo.

Rozhodně jsem zvědavá na jeho Looking for Alaska. Chystám se si ji přečíst.

Pěkná recenze! Tvůj blog mne zaujal.

11 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 23. august 2013 at 0:08 | React

Recenzí na tuhle knihu jsem četla hromadu, což si ale určitě dovedeš představit, protože podle toho co píšeš víš, že jich bylo opravdu mnoho, ale tohle je jedna z těch úplně nejlepších.
Určitě bych si to chtěla přečíst v angličtině, když je to podle tebe tak skvělé, akorát nevím jak mi zbydou peníze, chtěla jsem si anglicky koupit Hunger Games a Hostitele... :D
Máš úplnou pravdu, je to něco jiného, méně obvyklé téma, ale přitom tak dokonalé, že se to s přehledem vyrovná čemukoliv jinému.
První stránky mě taky nijak zvlášť nezaujaly, ale věděla jsem, jak moc o tom všichni básní tak jsem prostě četla dál a najednou přišla ta příšerná směs štěstí, radosti a smutku a bezmoci, nemluvě o žalu a dalších.
Dokonalá recenze, i kdybych si tu knihu nechtěla přečíst a tohle by byla první recenze na ní, kterou bych četla, hned bych běžela do knihkupectví.

A teď konečně k tvému komentáři.
Ahh, jak moc ráda bych si Anglii užíval i za všechny její milovníky, ale ty už víš, že to prostě nejde, i když si to moc přeju.
Jak už jsem ti psala v mailu, je prostě úžasné, že dokážeš být šťastná z jiných lidí. Napsala bych z lidí, které jsi nikdy nepotkala, ale to v našem případě už není pravda takže nic.... :D :D
Oslavit Jenniny narozeniny spolu zní totálně skvěle :3
Nojo, moje recenze na Percyho... sakra... :D sepíšu to tady, musím, aby to ještě bylo aktuální :D
Fakt? To mě vždycky ty tvoje a vůbec komentáře ode všech přijdou tak neskutečně dokonalé a pořád si myslím, že vás obdivuju tak málo. Takže se vůbec nestrachuj, že bys toho ve svých komentářích nepsala dost (v tomhle směru), protože to co píšeš pro mě hrozně moc znamená.
Však si to místo taky zasloužíš, tím si můžeš být jistá :)

12 Sophie Sophie | Web | 11. september 2013 at 19:52 | React

Túto knihu úplne milujem :) Síce ma veľmi nepríjemne zaskočil ten koniec, zaplakala som si, no potom to prešlo. Ale v mojej mysli Gus stále žije. :3
--------------------
Veľmi ma zaujal tvoj blog, a aj to, že máš rada FIOS :3 Chcem sa spýtať, či spriateľuješ :) ozvi sa mi prosím, na blog :)

13 Lady Midnight Lady Midnight | Web | 23. september 2013 at 21:52 | React

TFIOS úplne zbožňujem, je to asi jediná kniha pri ktorej som spustila vodopády a keď som ju dočítala, ešte dlho som nad tým rozmýšľala. John Green je naozaj Pán spisovateľ. Som zvedavá aj na film, ktorý sa už natáča, uvidíme či bude taký dobrý ako kniha, hoci pravdou je, že film nie je nikdy taký dobrý ako kniha. :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement