Percy Jackson: Moře Nestvůr

15. august 2013 at 23:07 | Foster. |  Films.
PERCY JACKSON: MOŘE NESTVŮR [Percy Jackson: Sea Of Monsters]

Režisér: Thor Freudental - USA, 2013
Podle knižní předlohy od Ricka Riordana [druhý díl]
108 minut - Fantasy/Dobrodružný/Rodinný - dabing
Hrají: Logan Lerman, Alexandra Daddario, Jake Abel...


"Být bohem na Olympu není příliš jednoduché, už jen proto, že jsou těchto mocných božských postav plné mraky a ne vždy se mezi sebou přátelí. Být člověkem mezi lidmi má také svá úskalí. Ale být polobohem, to už je pořádný průšvih."
- oficiální text distributora, celý obsah můžete nalézt například tady


Na tento film jsem četla spíše negativní recenze, na čsfd má celkem průměrné procentuální hodnocení [ovšem stále více než Paranormal Activity 4]. Já však s těmito názory musím nesouhlasit, zastávám opačnou stranu mince. Možná to bude tím, že jsem četla i knihy a domyslela si některé souvislosti. Nebo snad tím, že mám slabost pro Logana Lermana? Či mou dnešní náladou alá směju-se-všemu-co-vidím? Tak anebo onak, tento film se mi líbil.

Nemám v plánu udělat z tohoto článku recenzi na knihy či na zfilmovaný první díl této série, ale měla bych je zmínit. Mám dojem, že se tento film od toho prvního zlepšil. Stejně jako v tom prvním, nastávaly i tady ty okamžiky, kdy si člověk nemohl pomoct a musel pozvednout koutky úst v pobaveném úsměvu, či v mém případě se rozesmát na celý sál a následujících prá minut se stále svíjet smíchy, okamžiky, kdy jste kroutily hlavou nad hloupými hláškami hlavních hrdinů. Možná to je to, na co si většina lidí stěžuje. Ale mně to k tomu prostě patří. Když nic jiného, alespoň se zasmějete.

Avšak stále si to zachovalo jakýsi děj, napínavý, dobrodružný, při kterém přemýšlíte, zda vyhraje dobro anebo zlo. Líbí se mi ta rovnováha vtipných hlášek, hlubších myšlenek i naprostých blbostí jako například "Když nejste bůh, je to naprd". Mimochodem, další věc, kterou mnohé recenze vyzdvihali na povrch v posměšném světle. Ale samozřejmě, když to vytrhnete z kontextu, je každá věta naprosto nesmyslná.

Co se týče hereckého obsazení, už to snad nemohlo to dopadnout lépe. I když jsem měla někdy podezření, že to vybrali speciálně tak, abych se zbláznila. No uznejte, Logan Lerman a Jake Abel v jednom filmu, jeden ten hodný, druhý ten zlý? Doslova smrtelná kombinace. Někdy jsem se přistihla, jak jenom zírám na jejich obličeje a nevnímám dějovou linii.

Nemohla jsem si pomoct a srovnávala to s knihou. Překvapilo mě, že se jim to celkem povedlo, moc toho ani nevynechali, i když některé věci tam mohly být. Ale... Kniha a film se nikdy nedají srovnávat. Potěšilo mě, že aby člověk pochopil ten druhý díl, nemusel vidět ten první, beru to jako plus. Takže pokud váháte, protože jste neviděli ten první, přemýšlíte nad tím zbytečně, prostě se seberte a kupte si lístky. Mám dojem, že i já do kina na tento film zavítám znovu.

Ocenila bych nějaké názory i na to, jakým způsobem je tato recenze napsána.
Je moje první, a tak bych ráda věděla, co vylepšit. Děkuji.
 

Be the first one to judge this article.

Poll

Chcete více filmových recenzí?

Ano.
Ne.

Comments

1 Nell Nell | Web | 16. august 2013 at 7:32 | React

Napsala jsi to dokonale. Strašně se mi líbí ty obrázky. :3

Já jsem četla taky samé negativní recenze, jednu myslím na idnesu, kde to celé shazovali. Myslela jsem si, že rozmlátím monitor, ale pak jsem si řekla, že mi to může být ukradené, protože mně záleží na mém názoru - nebo na to, který se mi líbí. :D Což je třeba tvůj.

Anooo, slabost pro Logana Lermana. To tam hraje obrovskou roli a já nevím, jestli bych na to šla, kdyby tam nehrál. Jako knížku bych určitě četla, ale kdyby tam nehrál žádný pěkný herec, asi bych si nechala zajít chuť. Ale protože tam hrál Logan, celou dobu jsem civěla před sebe a snažila se ho nabažit. A jak píšeš dál, chvilkami jsem vnímala jenom jeho, no a nebo Jakea, a vůbec jsem nesledovala děj. Ono to za to ale stojí, protože Jake v té černě vypadal polobožsky. :3

Mně přijde, že je to právě úplně, ale úplně jiné než ta knížka. Ano, dobře, děj je tam stejný a tak, ale ty scény ne. Neobvinili Cheiróna z toho, že otrávil Thaliinu borovici, Grover nehledal Pana, nebyla tam Kirké a její morčátka, na která jsem se docela těšila, nebyla tam Skylla, jenom ji tam zmínili, ale já bych docela chtěla vidět, jak jedním tím chapadlem nebo co to má chytla toho hnusného satyra. Nebyl tam ten začátek: Hraju vybíjenou s kanibaly, nebo jak se ta kapitola jmenovala. Vlastně tam nebylo nic o tom, že je Tábor v nebezpečí, to nastalo až nějak pak... No, já to nechci kritizovat, jenom mluvím o těch věcech, které byly v knížce a ve filmu ne - nebo úplně jinak. A i když se to lišilo, a hodně, ten film se mi líbil. Líbil se mi mnohem víc než první díl, protože ten byl takový neuspořádaný. Tenhle byl lepší. Nevím nevím, jestli vydržím čekat na třetí díl. A tam už by mohla být percabeth scéna, ne? :3 :D

Jake a Logan. Ach jo. Ne, proč nám to musí dělat? To je jak když dali Liama a Peetu do stejného filmu. Jamieho a Roberta do stejného filmu. Ah bože! Ale stejně ho neberu jako toho zlého Luka. Stejně se na něj dívám s vykulenýma očima a pozoruji každý jeho pohyb. Pro mě je to prostě Ian.

Fakt, palec nahoru, povedlo se ti to úžasně napsat. :3

2 leny leny | Web | 16. august 2013 at 10:01 | React

Ľudia už dnes povedia že je niečo zlé na všetko, ale nad úsilím ľudí čo to tvorili sa ani na chvíľku nepozastavia a to mňa dokáže strašne štvať.

Slabosť pre Logana má asi každý. Ja keď som počula že bude hrať v troch mušketieroch (long time ago :D) tak som sa vtedy nevedela dočkať toho kedy to už konečne uvidím, a kvôli komu? No predsa kvôli Loganovi :D

Ja som sa to s knihou ani len nepokúšala porovnávať, proste pre mňa budú knihy vždy tou dokonalosťu a film je už iba to niečo pre lenivcov ktorý nemilujú knihy. To však neznamená že ich nemám rada. Pri Hunger Games som film totálne žrala a síce pri Percym som tú jednotku nesledovala až s takým veľkým nadšením, rozhodne si chcem pozrieť dvojku (Logaaaan :333).

To som vôbec nevedela že bude až toľko "rozšírení" k tej sérii, vedela som o tej jednej čo sú nejaké nástroje (ani za logana si teraz nespomeniem ako sa tá séria volá :DD) ale netušila som že je to tiež zo sveta shadowhunters. Takže keď už to viem rozhodne si to chcem prečítať.

Ten pocit že niečo končí nenávidím aj milujem zároveň. Vždy mi trvá aspoň týždeň kým sa cez to prenesiem a môžem sa pustiť na ďalšiu knihu (pri Divergencii to boli dva týždne, pri Hunger Games mesiac :DDD). Vždy chcem vedieť viac, mám toľko nezodpovedaných otázok ale zároveň som rada že to skončilo tak ako to skončilo (no fajn, niekedy nie :D). Tie pocity pri posledných stránkach sa opísať ani moc nedajú.

Postavy vo filme som si pozrela až po tom ako som čítala knihu takže som bola celkom rada. Ale no, mohli vybrať lepších (najmä na Aleca :333). So ženským obsdením až taká sklamaná nie som (aj keď by som bola najradšej keby to všetko hrala Jennifer Lawrence :D) ale to bude tým že som chcela vidieť sexy shadowhunter-ov :DDD No ale najviac ma potešilo že jej mamu bude hrať Lena, ktorá hrala/hrá jednu z mojich obľúbených postav v seriály Hra o Trůny.

Chvíľku som rozmýšlala že prečo by mi to v češtine malo vadiť a potom mi došlo že ja som slovenka tak preto :D Ale rozhodne by mi to nevadilo. Aj keď ešte sa musím dostať cez Mesto Popola a Mesto Skla ktoré už mám doma :D Ale najradšej by som to tak či tak čítala v originále.

No fajn, obávam sa že na Nell a jej komentáre nikdy mať nebudem aj keď by to určite nebolo zlé. Dúfam však že som ti aspoň trošku vynahradila ten tvoj obrovksý  komentár na mojom blogu :D Vážne, keď som videla že 2 komentáre dnes ráno tak som sa potešila, a keď som videla ich dĺžku tak som sa psychucky zrútila od šťastia :DDD

3 Allys Allys | Web | 16. august 2013 at 10:53 | React

nikdy mě to nezaujalo, ale je fakt že jsem viděla jen kousek. asi si to stáhnu =D

4 Victory Victory | Web | 16. august 2013 at 12:21 | React

Logana Lermana veľmi nemusím, ale po filme The perk of being wallflower som mu dala šancu lebo pri tom filme som ledva zatlačila slzy. :)

No ako typ herca sa mi veľmi nehodí do takéhoto filmu, ale čo už. :D Síce ma to moc neľáka, ale keď si tomu dala šancu ty a k tomu to hodnotíš celkom dobre tak prečo neskúsiť? Možno si to stiahnem a pozriem, ale asi by bodlo si najprv prečitať knihu, že? Tak ak ju niekde zoženie tak sa do toho všetkého pustím. ;) Len teraz mám doma takú megáńsku knižisko o Marilyn Monroe takže najprv sa musím prekusať tou a potom si hľadať ďalšie. :D

Tvoje recenzie je super. Nie je tak typicky ako na ostatných blogoch kde podrobne opíšu dej a potom dajú ten sovj názor. Je tak.. no proste dobre napísaná. :D A to, že to hovorím je, ktorej sa zle čítajú české články. :D

No ak tvojmu komentáru u mňa. Pre mňa to bol taký menší šok. V dobrom samozrejme. :D Potešil ma sakra moc, tvoj komentár. Pravdupovediac som si myslela, že polovica návštevníkov si článok ani neprečíta stačí pozrieť len fotku. :D Každopádne ďakujem. Porozmýšľaj aj mne to dlho trvalo kým som sa spojila s koalou. :D

5 MuMie.xo MuMie.xo | Web | 16. august 2013 at 13:20 | React

Já to chci vidět určitě.. Já mám Logana Lermana strašně ráda a miluju i Seana Beana a taky mě lákají ty příšery takže je to pro mě ideální film:DD aď si ty negativní recenze strčí někam:D

6 the lizz. the lizz. | Web | 16. august 2013 at 16:52 | React

ten film jsem neviděla, nějak mě to neláká:D ale recenze skvělá:)

7 Em Zet Em Zet | Web | 16. august 2013 at 18:39 | React

Viděla jsem zatím jen Zloděje blesku. :) A to se mi moc líbilo, tak se podívám na tento díl také určitě. ;)

8 Claire Drayen Claire Drayen | Web | 16. august 2013 at 19:44 | React

Sakra kolik lidí kromě bylo na té premiéře? :D :D csfd.cz je podle mě fakt na nic, hromada filmů, které miluju, tam mají špatné hodnoceni. Možná proto, že tam není mnoho lidí našeho věku, kteří by ho ohodnotili kladně, což je fakt špatné, protože to pak zkresluje názor a Percy je úžasný film.
Taky jsem se hodně smála nebo usmívala, především nad Groverovými poznámkami :D
Úplně přesně souhlasím s tou zmíněnou rovnováhou, to je jedna z nejskvělejších věcí na tomhle filmu.
Aaach, to mi ani nemusíš připomínat, Logan a Jake... Jen mi už teď po Hostiteli na Jakea vůbec nesedí ta role šmejda :D
Přesně jsi to napsala, ty poslední věty, opět musím souhlasit :)
Co se celkové recenze píše, nemůžu ti absolutně nic vytknout Foster. Neprozradila jsi žádnou zásadní věc, vlastně jsi o ději vůbec nepsala, což je super. Hele on už stačí to, že je to recenze od TEBE, člověk dopředu ví, že to bude dokonalost, a pak po přečtení se to jenom potvrdí, takže nic zlepšovat nemusíš, je to skvělé, moc se mi ta recenze líbí :) Teď se jenom bojím vlastního podání :D

K tvému komentáři.
Jak jsem tu povídku psala, vlastně jsem na tebe hodně myslela. Mrzí mě, že sis tou bolestí kvůli povídce musela projít znovu, to jsem určitě zapříčinit nechtěla, to mi můžeš věřit.
Co se jedná Deeper than the depth is, o tom spojení povídky se mnou víš své, psala jsem ti o tom v jednom z těch prvních mailů, nebo alespoň mám ten pocit. Já myslím že obě vyvolávají hodně různých emocí a možná proto tě tak zaujaly.
Páni to snad nemyslíš vážně že ne? :D Já a John Green? Neee, to je příliš skvělé. Takže nám tu přibývá jedna věc, na které se zase pro změnu neshodneme :D
Každopádně ti ohromně moc děkuju, ty víš, že tvoje názory na mě v tomhle ohledu pro mě znamenají mimořádně moc a já doopravdy nevím... Děkuju ti Foster, děkuju ti za to, že vůbec jsi, že jsi tak úžasná osoba, se kterou se dá upřímně psát o čemkoliv a která věci chápe stejně tak dobře, jakoby to byli její vlastní záležitosti.
Děkuju, i já tě mám ráda, ale to víš :)

Abych ještě odpověděla na tvoje otázky.
Ne, povídka není celá podle pravdy, co se konce týče, ten je celý smyšlený.
Rozdíl mezi favorites a affiliates je takový, že favs jsou blogeři, kteří si třeba ani nevedou affs a nebo ti, kteří se do mých affs nezapsali, ale já si je stejně moc oblíbila. A affs jsou opak - ti kteří mají vlastní affiliates nebo kteří se u mě zapsali, ale obě tyhle skupiny tvoří lidé, jejichž blogy fakt ráda navštěvuju a ani do jedné skupiny se nedostane jen tak kde kdo.

9 Cathy Cathy | Web | 16. august 2013 at 20:32 | React

Ja som teda videla len prvú časť, z ktorej som bola nadšená. A teraz si pokladám rovnakú otázku ako ty. Je to kvalitou filmu alebo Loganom Lermanom? :D
A chystala som sa na premiéru dvojky dosť dlho a nakoniec som zistila, že to nadabovali -.- No a teda prepáčte, ale Logana nemienim počúvať s nejakým priblbým slovenským hlasom. Tak som si to teraz stiahla anglicky, ale je to v tak zlej kvalite, že si asi ešte naozaj počkám pár týždňov kým to bude normálne na stiahnutie.
A teda oficíalne pôjdem niekomu useknúť hlavu ak mi nadabujú do kín HG Catching Fire

10 Nell Nell | Web | 16. august 2013 at 20:47 | React

Je to možná trochu trapný, ale já jsem byla na 3D poprvé, teda když nepočítám Dinopark. Takže já moc nedokážu poznat rozdíl, ale řekla bych, že rozdíl je vidět v těch animovaných částech, třeba u těch nápisů na začátku a na konci, ale na Loganovi jsem rozdíl nějak moc neviděla. Jediné, co vím, je, že byl dokonalý. Ale to ty víš taky, i když jsi byla na 2D. :3 Vlastně... Jake tam byl takový..jiný. Já fakt ten rozdíl nepoznám, promiň.

Tobě taky závidím! Proč já musím mít trailery o šnecích a o něčem, co vypadá jako animovaný Eragon?
Cítila bych se přesně jako ty. Ale bohužel, můžu si to jenom představovat. Proč mám takovou smůlu? :D
Ah, Welcome to the City of bones. To je tak neskutečně andělské, když to Jace říká, že mi z toho běhá mráz po zádech. Já se musím s někým domluvit, kdo mě z toho kina odtáhne po CoB a HG. Protože už i u Percyho jsem měla problém, seděla jsem tam a zírala na titulky. A pak už jsme tam byly poslední. A ne a ne vylézt.

Taky jsem ráda. Protože když jsem ti psala, to jsem ještě byla úplně, ale úplně v transu. No, když jsem psala ten článek tak taky, ale přece jenom, už jsem byla trochu klidnější. Nebo to nejde poznat? :D

Měla jsi pravdu, že se sobě podobáme. Úplně stejně myslíme. To je polobožský. Já jsem si nějak nemohla uvědomit, že už tam sedím, a Percy začíná. A Co teprv budu dělat u Hunger games. Nebo u TFIOS.  Feeeels. Tam budu od první chvíle brečet.

No jo, o tom jsem ani nepřemýšlela. Ale jo, dali to tam dobře. Jenom Thalia měla umřít jako třináctiletá a měla se tak i probrat. Ale to už je detail.
Ty Percyho komentáře mě tam celou dobu docela dost štvaly. Jako kdyby to bylo v originále nebo s titulkama, prosím, budu jeho hlas poslouchat donekonečna. Ale když ho daboval Matouš Ruml, stačilo mně, když sem tam něco prohodil. :D

Není. A navíc, nemůžeš to srovnávat. To moje je článek, to tvoje recenze. Je to něco úplně jiného, jenom o stejné věci. A tobě se to strašně moc povedlo. :)

Ale, já ti to někdy oplatím. Víra. Musíš věřit. Tak nějak to říkal Tyson, to bylo úžasný. Já ti to fakt někdy oplatím, až nastane ta pravá chvíle. :3

Mně tenhle díl připadal pochopitelný i bez knížky, ale já jsem ji četla dvakrát, takže nemůžu takhle soudit. :D

Dobře. Tak Luke vypadá polobožsky a Jake božsky, nádherně. Aa, nepřipomínej mi ho. Jakmile ti dopíšu komentář, budu hledat jeho fotky! :3

Mně se u knížky nejvíc líbil první a čtvrtý. ten druhý se mi taky moc líbil, i poslední, ale ten třetí nic moc. Nevím proč, asi mě tam štvaly ty lovkyně nebo že tam nebyla Annabeth. Já nevím. :D

Bylo to jiné, ale povedené. Já jsem čekala, že to bude hrůza. A mile mě to překvapilo. :)

11 Dominika Brunett Dominika Brunett | Web | 17. august 2013 at 15:05 | React

Ten Logan je tak dokonaly s kamaratkou chodime do kina na filmy s nim aby sme ho mohli očumovať a nič ine nerobime celych 120 minut stravených v kine :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement