October 2013

Veronica Roth - Divergent [Divergent, #1]

28. october 2013 at 14:51 | Foster. |  Books.
Počet stran: 487Jazyk: AngličtinaVazba: Paperback
Nakladatelství: HarperCollins
Vydáno: 2012
Český název: DIVERGENCE


Sixteen-year-old Tris is forced to make a terrible choice. In a divided society where everyone must conform, Tris does not fit.
So she ventures out alone, determined to discover where she truly belongs. Shocked by her brutal new life, Tris can trust no one. And yet she is drawn to a boy who seems to both threaten and protect her.
The hardest choice lies ahead.

Šestnáctiletá Tris je donucena se rozhodnout. V rozdělené společnosti, kde se všichni musí přizpůsobit, ona nezapadá.
Sama se vydá ven, rozhodnuta zjistit, kam doopravdy patří. Šokovaná svým vlastním novým životem, Tris nemůže věřit nikomu.
A stále je přitahována k chlapci, který se zdá ji ohrožovat i ochraňovat zároveň.
Nejtěžší volba leží přímo před ní.

Night lights, cup of tea, my thoughts and notebook.

25. october 2013 at 20:07 | Foster. |  Adventures.

Večer v posteli se zápisníkem a hrnkem bylinkového čaje. aka co jsem stvořila 23. října.


Zavřela jsem za sebou dveře. Po celém domě se rozléhalo ticho. Na chvíli jsem se zadívala do světel, která zářila venku. Za každou tou rozsvícenou žárovkou je člověk. Se svými problémy, radostmi, nedokonalostmi a myšlenkami. Kdo jsem vlastně já? Kdo jsem? A co ta otázka vůbec znamená, prolétlo mi hlavou.


CARPE the hell out of this DIEM.

3. october 2013 at 11:26 | Foster. |  Adventures.


Nikdy si nic nezapamatujete tak, jak to bylo. Vaše nové zkušenosti, jiné pohledy na svět vzpomínky změní. Užívejte si života právě tenhle okamžik. Jestli vás někdy popadne chuť udělat něco bláznivého nebo jen něco, na co jste nenacházeli prostor, vykašlete se na ostatní lidi a udělejte to. Musíte si užít života teď, dokud na to máte. Utíkejte. Smějte se. Zamilujte se. Utraťte všechny peníze. Neohlížejte se na následky. Žijte.